دبی شهری پویاست که با ترکیبی قشنگ و رنگارنگ از سنت و مدرنیته به یکی از شهرهای مهم جهان در مورد ی گردشگری تبدیل شده. واسه همین همیشه این شهر در بین مهم ­ترین مقاصد گردشگری جهان قرار داره و هر ساله گردشگران بسیاری رو به طرف خود جذب می­ کنه. این شهر و جاذبه­ های گردشگری اون مقصد گردشگری بی نظیریه که در هر بخشی از اون می ­توانید با نکات جدید و شگفت­ انگیزی آشنا شید. با ما همراه باشین تا با خوندن این مقاله با ۱۱ نکته خواندنی و جالب در مورد دبی و جاذبه ­های گردشگری اون آشنا شید.

۱. خور دبی و صید مروارید

۱۱ نکته خواندنی در مورد شهر دبی آموزشی

در آخرای قرن هجدهم میلادی صید مروارید مهم ­ترین منبع درآمد و تجارت روستاهای دور و خود شهر دبی بود. در اون زمان امپراتوری بریتانیا مهم­ترین مشتری و خریدار مرواریدهایی بود که از خلیج فارس به دست می ­اومد و واسه ساخت جواهرات به انگلیس ارسال می ­شد. گرچه در ده­ های گذشته در کشف نفت و گسترش بازرگانی جهانی اقتصاد دبی دستخوش تغییر و تحولات شگرفی شده با وجود این، بازم جمع ­آوری مروارید از خلیج فارس و تجارت اون در اقتصاد این شهر دارای اهمیته. چون که خیلی از گردشگرانی که به این شهر وارد می ­شن در سودای دیدن مرواریدهای دبی به جاذبه­ های گردشگری مثل بازار طلای دبی می­ روند.

۲. خونواده ­های سلطتنی امارات و رسانه ­های اجتماعی

۱۱ نکته خواندنی در مورد شهر دبی آموزشی

خونواده سلطنتی آل مکتوم حاکم دبی در بین شهروندان عرب این شهر و امارات متحده عربی خیلی محبوب ان و در شبکه های اجتماعی حضور فعالی دارن و طرفداران زیادی رو از بین شهروندان اماراتی به طرف خود جلب کردن. حمدان بن محمد آل مکتوم یکی از شاهزادگان دبی در صفحه شخصی اینستاگرامش تعداد خیلی از ساکنان دبی رو گرد آورده و همین مسئله باعث شده که هر فعالیتی از طرف اونا در یکی از نقاط این شهر به الگویی بین جوونا عرب این کشور مبدل شه.

۳. صحراهای داغ و خالی از ساکنان

۱۱ نکته خواندنی در مورد شهر دبی آموزشی

سراسر بخش جنوبی کشور امارات متحده عربی و محدود ه خیلی از دور دبی رو بیابانای داغ و خالی از ساکنان ای پوشاندهه که الان به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه­ های گردشگری شهر دبی در سطح جهان مشهور شده. این بیابان خالی از ساکنان به باعث چشم انداز بسیار زیبایش همیشه تعداد خیلی از ساکنان محلی و گردشگران جهانی رو که به تفریح در قلب بیابان علاقه مندن به طرف خود جذب می­ کنه. الان این جاذبه گردشگری بی مثل و چشم اندازه های طبیعی اون نقش زیادی در درآمدهای گردشگری این شهر داره.

۴. فرهنگ سنتی و ابتدایی

در سالای گذشته خیلی از مردم دبی خود رو از تموم جنبه ­های زندگی ابتدایی جدا کردن اما با این حال بازم اونو به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی خود قلمداد می­ کنن و حتی به یکی از جاذبه­ های گردشگری دبی مبدل ساخته­ ان. واسه کسائی که با تاریخ ابتدایی امارات متحده عربی آشنا هستن شاید جالب باشه که بگیم در بین طبقات مرفه و حاکمان این شهر فرهنگ ابتدایی اونا و سنت­ هایی مثل فرهنگ غذایی، سنت­ های خانوادگی و… بازم محبوبه. اهمیت و محبوبیت این فرهنگ سنتی و ابتدایی در بین حاکمان دبی به اندازه ایه که در ده سال ی گذشته با سرمایه گذاری بسیار گسترده این سنت­ های فرهنگی رو به عنوان یک جاذبه گردشگری به مردم جهان معرفی کرده ­ان و از اون کسب درآمد می­ کنن و همیشه گردشگران بیشتری رو واسه رزرو تورهای سافاری صحرا و بازدید از فرهنگ ابتدایی این شهر تشویق می­ کنن.

۵. دبی مال

۱۱ نکته خواندنی در مورد شهر دبی آموزشی

شاید این نکته ­ای که قراره به شما بگیم کمی کلیشه ­ای باشه، اما باز خیلی دور از حقیقت نمیشه اگه به شما بگیم «دبی مال» شهر دبی رو بی مثل کرده. این جاذبه ی گردشگری منحصربه فرد که بیشتر از ۱۲۰۰ مغازه جور واجور و طیف خیلی از رستورانا و کافه­ های متفاوت رو در خود جای داده، بزرگترین مرکز خرید جهانه و هر گردشگری رو واسه خرید به طرف خود جذب می­ کنه. جدا از اینکه این امکانات تفریحی متنوعی مثل سینما، شهر بازی و بزرگترین آکواریوم سرپوشیده ی جهان هم در این مرکز خرید بزرگ قرار دارن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   شنا کردن چه تاثیری بر سلامت مغز و روح شما داره؟ 

۶. ذخایر نفتی و گازی بالاتر از شهر دبی

در ده ۱۹۶۰ میلادی با کشف نفت در دبی اقتصاد این شهر و امارات متحده عربی به شکل کامل به خاطر این به اونو شد. درزمان یک مدت بسیار کم این شهر شاهد سرمایه گذاری­ های گسترده ­ای شد که از هر نظر دبی رو پذیرای شهروندان جهانی و گردشگران جور واجور ساختهه. درزمان ۵۰ سالی که از کشف نفت می­ گذرد چشم اندازه های جغرافیایی دبی به اندازه ای تغییر پیدا کرده که حتی واسه خود شهروندان عرب حاشیه ی جنوبی خلیج فارس هم باورکردنی نیس و همین رشد اقتصادی منحصربه فرد این شهر رو در بین مقاصد گردشگری جهان بی مثل ساختهه.

۷. بالاترین درصد جمعیت مهاجر جهان

این شهر بیشتر از هر نقطه دیگری از جهان جمعیت مهاجر خارجی رو در دل خود جای داده. الان برآوردها از اون حکایت داره که بیشتر از ۸۰ درصد ساکنان دبی متولد یک کشور خارجی هستن و همین مسئله باعث شده که شهر دبی به یکی از بین­ المللی ترین شهرهای جهان مبدل و بهش یک رنگ جهانی بخشیده شه. اگه در تور دبی خود در هر جاذبه ی گردشگری متفاوت، یک شهروند از کشوری بسیار دور رو ملاقات کردین نباید زیاد تعجب کنین.

۸. غذاهای خیابانی

اگه در تور لحظه آخری دبی خود موقع بازدید از جاذبه ­های گردشگری فهمیدین که گرسنه هستین نباید زیاد احساس نگرانی به خود راه بدین چون که در شهر غذاهای خیابانی در طول همه ساعات شبونه روز در دسترسه. این همون نکته ­ایه که باعث شده ساکنان شهر دبی و گردشگران به گشت وگذار در خیابونای این شهر علاقه­ مند شن. اون دسته از گردشگرانی که پیش از این به شهر نیویورک سفر کرده ­ان موقع تجربه این غذاهای خیابانی و دسترسی شبانه روزی به اونا به این نکته اشاره می ­کنن که تنها در شهر نیویورک شما می ­توانید شاهد این تعداد از دکه ­های اغذیه فروشی، رستوران­ های شبونه ­روزی و کافه ­هایی باشین که در همه ساعات شبونه روز به ارائه خدمات می ­پردازند.

۹. ترکیب سنت و مدرنیته

۱۱ نکته خواندنی در مورد شهر دبی آموزشی

یکی از موضوعاتی که باعث شده شهر دبی بسیار محبوب شه به توانایی این شهر درباره ترکیب و برابری سنت و مدرنیته باز می ­شه. ترکیب و هم خوانی سنت و مدرنیته در جاذبه های گردشگری این شهر اونقدر زیاده که در هر گوشه ­ای از این شهر شما می­ توانید شاهد ترکیب زیبای عناصر سنتی فرهنگ دبی و مدرنیسم باشین. شاید یکی از دلایل این رنگارنگی در جاذبه های گردشگری شهر دبی رو باید در تنوع فرهنگی مهاجرانی جست وجو کرد که هرکدام با خود سوغاتی متفاوت و جالب از یک فرهنگ بیگانه رو به این شهر آورده ان و باعث تنوع و زیبایی جاذبه های گردشگری شهر دبی شده ­ان.

۱۰. کارآفرینی

دبی به عنوان یکی از کارآفرین­ ترین شهرهای جهان همیشه دره های خود رو به طرف ابداعات جدید، خلاقیت و کسب و کارای کوچیک و بزرگ باز نگاه داشته. واسه همین خیلی از کسائی که در جست وجوی یک تجربه یا فعالیت اقتصادی جدید هستن سر از این شهر در می ­بیارن. بخش­ های ویژه ­ای از این شهر مثل شهر رسانه ­ای، شهر ورزشی و شهر مالی یکی از بهترین­ بسترهای اقتصادی موجود در سطح جهان رو در این شهر به وجود آورده­ ان و باعث شده ­ان که این شهر از نظر اقتصادی به یکی از نقاط مهم جهان مبدل شه. جدا از اینکه اینکه همین توانایی­ ها ایجاد کننده اون شده که عنصر اقتصاد و نوآوری هم به فهرست جاذبه ­های گردشگری این شهر اضافه شه.

۱۱ نکته خواندنی در مورد شهر دبی آموزشی

خلاقیت-خلاق

۱۱. فرهنگ غذایی امارات

۱۱ نکته خواندنی در مورد شهر دبی آموزشی

هر چند جمعیت بومی شهر دبی در مقایسه با جمعیت مهاجر بسیار کم هستن اما بازم همین مردم بومی یکی از بهترین و منحصربه فردترین فرهنگ ­های غذایی جهان رو به خود اختصاص داده ­ان. در سراسر این شهر می ­توانید شاهد طیف متنوعی از جاذبه های گردشگری غذایی باشین که در اونا شکلای جور واجور مختلفی از غذاهای محلی و سنتی امارات واسه مسافران، گردشگران و بازیدکنندگان سرو می ­شه. جدا از اینکه این همین فرهنگ غذایی یکی از مهم ­ترین عناصریه که شهر دبی واسه تبلیغ گردشگری و جذب آژانسای مسافرتی از اون استفاده میکرد.

دسته‌ها: آموزشی