۱. با هم رابطه برقرار نمی کنین

رابطه مؤثر یکی از ستونای اصلی هر رابطه سالمیه. زن وشوهر درصورتی می تونن اختلافات شون رو حل کنن و درمورد آینده زندگی مشترک شون تصمیم بگیرن که هردو بر مهارتای ارتباطی مسلط باشن. شاید در اول ازدواج تون حس کنین که خیلی راحت نمی تونین با همدیگه رابطه بگیرین، اما نگران نباشید! می تونین مهارتای ارتباطی تون رو تقویت کنین و نحوه ی ایجاد رابطه تون با همدیگه رو کم کم بهبود بخشید. ولی اگه خودتون یا هردو نفرتان، یعنی هم خود شما و هم همسرتون، مایل به این سعی نیستین یا قبلا این راه رو رفته اید و بی نتیجه بوده، پس آشنایی که ادامه زندگی مشترک تون در خطر تهدید جدی قرار داره.

۱۱ نشونه واسه پایان رابطه عاطفی که بهتره بدونین آموزشی

۲. باهم وقت نمی گذرانید

۱۱ نشونه واسه پایان رابطه عاطفی که بهتره بدونین آموزشی

اگه رابطه خوبی باهم دارین، پس به چه دلیل دیگر مثل گذشته ها باهم وقت نمی گذرانید؟ به جای اینکه در خاطرات خوش زمان نامزدی و اول ازدواج تون سیر کنین، هنوزم می تونین با ایجاد برنامه هایی مثل پارک و سینما یا خیلی کارای دیگر باهم وقت بگذرونین و از کنار هم بودن تون لذت ببرین. اگه همسرتون هیچ تمایلی به وقت گذرانی باهم نشون نمی ده و همیشه واسه فاصله گرفتنش از شما عذر و بهونه جور می کنه، متأسفانه باید بگیم که نشونه امیدوارکننده ای نیس.

۳. زندگی تون آلوده به مخفی کاریه

۱۱ نشونه واسه پایان رابطه عاطفی که بهتره بدونین آموزشی

اگه احساس می کنین یا چه بسا مطمئنید که همسرتون به مخفی کاری و رفتارهای مشکوک روی آورده، آشنایی که با نشونه خوبی روبه رو نیستین. البته مخفی کاری می تونه دوطرفه باشه؛ به این معنی که نه تنها همسرتون چیزایی رو از شما مخفی می کنه، شمام مسائل پنهونی خاص خودتون رو دارین. درمجموع اگه همسرتون مرموز شده و بیشتر سعی می کنه تا نفهمید که کجا رفته، با کی بوده یا پای تلفن با کی حرف می زده، نشون می ده که رابطه تون با مشکلی جدی روبرو شدن. اما منصف باشین و این رفتارهای مخفی کارانه رو نه فقط در همسرتون بلکه در خودتون هم جست وجو کنین و ببینین که خودتون چقدر به کارای پنهونی در رابطه تون تمایل پیدا کردین.

۴. هیچ عاطفه ای نسبت به هم احساس نمی کنین

شاید رابطه جنسی تون پس از دوره ماه عسل کمتر شه، اما اگه رابطه جنسی تون به کلی قطع شده و دیگر نسبت به هم هیچ گونه رفتار محبت آمیزِ نشون دهنده مهر و عاطفه ندارین، بدونین که اگه این روند ادامه پیدا کنه، کار ازدواج تون تمامه. بی عاطفگی در زندگی زناشویی نشون دهنده ی ازهم پارگی ارتباطی بین زن وشوهره. این حالت بعضی وقتا درنتیجه ی واکنشای موقتی و گذرا به استرس اتفاق میفته اما اگه ادامه دار شه، نشونه نابودی زندگی مشترکه.

۵. زود از کوره درمی روید

اگه واقعا کسی رو دوست داشته باشین، بی قاعدگیا و رفتارهای غیرمعمول طرف مقابل رو بخشی از جذابیتش می بینین و مثلا از ریخت وپاشایی مثل انداختن جوراب هاش روی زمین یا جمع نکردن میز غذا آزرده خاطر نخواهید شد، بلکه همه اینا به شکل عجیب وغریبی واسه تون بامزه جلوه می کنن. اما امان از روزی که احساس کنین در انتخاب تون واسه ازدواج اشتباه کردین! اون وقته که دیگر حتی پیش پاافتاده ترین مسائل هم باعث خشم و عصبانیت تون می شه و زندگی تون به دسته ای میشه که همیشه سر مسائل ریزودرشت به جون هم می افتین و این اصلا اتفاق جالبی نیس.

۶. قادر به صلح نیستین

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   صلاحیت دیوان بین المللی دادگستری چیه؟ 

۱۱ نشونه واسه پایان رابطه عاطفی که بهتره بدونین آموزشی

طبیعیه که درمورد بعضی مسائل با همسرتون اتفاق نظر نداشته باشین یا حتی بعضی وقتا بحث کنین. مثل این اختلافات درواقع جزئی عادی و بی عیب در هر رابطه ایه و فقط وقتی مشکل ساز تلقی می شه که زن و شوهر قادر به صلح نباشن و اختلافات شون رو بیش ازحد کش بدن. خطر از جایی شروع می شه که این قدر در بحث زیاده روی کنین تا آخرش یک نفرتان به این نتیجه برسه که هیچ کورسوی امیدی واسه آشتی و صلح وجود نداره. اگه هیچ کدوم تون حاضر نباشید که به روشی باهم کنار بیایید، فاتحه ی رابطه تون خواندهه.

۷. عزت نفس تون خدشه دار شده

بعضی وقتا زن و شوهر بنا به دلیلای زیادی ازجمله حسادت، وابستگی یا ترس از ترک شدن باعث ازپای درآوردن همدیگه می شن و این خودش یکی از نشونه های روابط ناسالمه. در یک رابطه سالم، زن و شوهر باید بتونن که همدیگه رو بالا بکشن، نه اینکه با رفتارهای تخریب کننده شون باعث آسیب و ضرر به دیگری شن. اگه اینجور اتفاقی در رابطه تون در جریانه، حتما باید درموردش گفت وگو کنین. اما اگه هیچ کدوم تون مایل به اصلاح رفتارهای غلط تون نباشید، بدونین که زندگی مشترک تون راه به جایی نخواد برد.

۸. نسبت به هم بی خیال نسبت به موضوع شدین

نقطه مقابل عشق همیشه نفرت نیس، بلکه خیلی اوقات بی احساسی و بی علاقگیه و این دقیقا همون چیزیه که در روابط رو به نابودی اتفاق میفته. اگه برآورده کردن یا نکردن خواستها و انتظارات تون از طرف همسرتون دیگر واسه تون فرقی نداره و مسئله ای بی اهمیت تلقی می شه، این بی تفاوتی نشون می ده که رشته عاطفی تون قطع شده.

۹. نقشه فرار تو سرشونه

۱۱ نشونه واسه پایان رابطه عاطفی که بهتره بدونین آموزشی

معمولا کسائی که زندگی مشترک شون رو مثل تله می بینن، واسه فرار و آزادی از این تله به کشیدن نقشه فرار روی میارن. اما اگه به دفعات زیاد فکر فرار به سرتون می زنه یا حتی تا حدی جلو رفته اید که واسه تک تک جزئیات فرارتان برنامه دارین، آشنایی که این تمایلات درواقع پیامی قاطع از طرف ذهن ناخودآگاه تونه که سعی داره به شما بفهماند عمر رابطه تون به سر رسیده.

۱۰. بارها از روی تصمیمات لحظه ای قطع رابطه کردین

۱۱ نشونه واسه پایان رابطه عاطفی که بهتره بدونین آموزشی

اگه همیشه به اصطلاح با هم می چینید و می سازید، نشون می ده که هردو نفرتان با ناامیدی سعی به اتمام این رابطه دارین. بیشتر زوجایی که دوباره به هم مراجعه می کنن، هنوز نتوانسته ان مشکلی رو که به خاطرش همدیگه رو ترک کرده بودن، حل کنن. یعنی، این مشکل مثل آتیش زیر خاکستر در رابطه شون باقی می مونه و دیر یا زود شعله ور می شه. در بسیاری مثل این روابط، فقط تاریخ انقضای رابطه به تعویق میفته، اما درنهایت جلوی اتفاق دوری ناپذیر رو نمی تونین بگیرین.

۱۱. بعضی از اختلافات تون حل نشده باقی می مونن

۱۱ نشونه واسه پایان رابطه عاطفی که بهتره بدونین آموزشی

اصلا خوب نیس که اختلافات تون رو کش دار کنین و حاضر به صلح نشید. خیلی اوقات شاید احساس کنین با اینکه درمورد اختلافات تون گفت وگو می کنین، بازم هیچوقت در این گفت وگوها به هیچ نتیجه ای نمی رسید. اگه احساس می کنین که دیگر نمی تونین برداشت درستی از حرف و منظور همدیگه داشته باشین و تموم راه های خروج از این مخمصه به روی تون بسته شده، پس شک نکنین که رابطه تون وضعیت امیدوارکننده ای نداره. 


دسته‌ها: آموزشی