مثل طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچیک، واسه طراحی دکوراسیون پذیرایی هم ایده های جذاب بسیاری هست. تغییر بعضی وقتا به بعضی وقتا دکوراسیون خونه ایده ی بدی نیس به ویژه اگه احساس می کنین دکوراسیون فعلی به اندازه کافی راحت و دنج نیس. اتاق پذیرایی در خیلی از خونها همون اتاق نشیمنه که آدما بیشترین زمان رو در اون می گذرونن. پس باید هراز بعضی وقتا اونو با توجه به شرایط و روحیه تون ریزبینانه تغییر بدین.

اما حقیقت اینه که بیشتر آدما درباره دکوراسیون پذیرایی و چیدمان فضای زندگی هیچ نمی دونن. اگه جزءِ این دسته هستین، همراه ما باشین. در این مطلب پیشنهادایی جذاب و کاربردی درباره طراحی دکوراسیون پذیرایی واسه تون جمع آوری کردیم.

 

نشیمن و پذیرایی رو شلوغ نکنین

شکوه در سادگیه. البته سادگی به این معنی نیس که در هر اتاق فقط یک صندلی یا یک میز بذارین، بلکه باید طراحی دکوراسیون پذیرایی خوب بررسی شده باشه تا کمترین به هم ریختگی رو بسازه.

سادگی نه تنها واسه محیط خوبه بلکه اثر خوبی بر حال تون داره و در کاهش اضطراب هم مؤثره.

از رنگای خنثی استفاده کنین

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشی

گرچه سادگی مبنای کاره اما نباید از رنگا غافل شد. اصل مهم اینه که رنگای خنثی طبق ی سیاه، سفید و در آخر بژ رو به کار بگیریم. این اصل در مورد دیوارها و مبلمون هم صادقه و نقش مهمی در جلب توجه آدما داره.

سادگی کف رو فراموش نکنین

زمین و کف ساختمان هم نقش مهمی در زیبایی محیط داره. مثل دیوارها، کف هم باید ساده و خنثی باشه؛ این جور عناصر مهم دیگر مثل مبلمون، کارای هنری و مثل اون بیشتر به چشم بین.

درصورت استفاده از فرش، طرحی ساده با رنگایی مثل کف انتخاب کنین.

پیشنهادایی واسه چیدمان داخلی

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشی

در طراحی داخلی مدرن بُرایی اهمیت زیادی داره. پس کاربرد خطوط زاویه دار و مربعای نوک تیز و حتی دایره بسیار رایجه. یعنی مهم ترین مسئله نمایش روشن و روراسته. این اصل به ویژه در چیدمان مبلمون نقش مهمی داره. طرفداران پروپاقرص طراحی مدرن، چیدمان کم جا مثل چینش خطی مبل یا میز غذاخوری رو ترجیح میدن.

دو اصل عادی کمینه گرایی و انعطاف ناپذیریه، البته تا جایی که راحتی تون رو قربونی نکنه. راز موفقیت در ترکیب مناسب قرینهای همیشگی با بعضی نامتقارنای مقطعیه؛ کاری که خیلی راحت با چند کار هنری ساختارشکن و حتی چند بالشتک پف دار ممکن می شه.

رنگایی که به کار می گیرین باید با زمینه خنثی کف و دیوارها در اختلاف باشه؛ طوری که توجه آدما رو به قسمتی که مورد نظرتونه جلب کنه.

وسایلی از جنسای جورواجور رو ترکیب کنین

طراحی داخلی مدرن در این مورد اولویت رو به چوب، پلاستیک و وسیله با نمای چوب می ده. استفاده از فلزات براق هم تاحدودی رایجه به شرطی که با اشیائی که کمتر جلب توجه می کنن، ترکیب شن. مثلا می تونین اونا رو با طرحایی از چوب صنعتی، شیشه یا تزئینات دهن باز کن ترکیب کنین.

نورپردازی مناسب داشته باشین

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشی

نورپردازی درست منشأ احساسات مثبته. پس جدا از اینکه زیبایی باید با نورپردازی فضایی راحت و آرامش بخش ایجاد کنین.

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشی

می تونین دیوارها رو رنگ کنین، مبلمون رو تغییر بدین یا خیلی ساده لامپا رو عوض کنین. هم نور طبیعی و هم نور مصنوعی باعث می شن فضا وسیع و آرامش بخش به نظر برسه؛ و این واسه فضایی که زمان زیادی رو در اون می گذرونین عالیه.

روشن کردن فضا و تاباندن نور به تنهایی کافی نیس، باید به منبع نور توجه و اونا رو دسته بندی کنین تا نور به جایایی که لازمه تابیده شه. این کار وقت و هزینه زیادی لازم نداره؛ بعضی وقتا کافیه ۳ لامپ مختلف رو با یک لامپ پرقدرت جانشین کنین. این روزها لامپای هوشمند که امکان تغییر شدت نور اونا متناسب با شرایط هست، گزینه ای مناسب هستن.

امتیاز دیگر این تغییر ساده اینه که لامپا و چراغا خیلی راحت در هر رنگ و شکلی پیدا می شن. اما این چراغا هرچقدر هم که دهن باز کن و جذاب باشن، هیچ وقت جانشین نور طبیعی که از پنجرها به روتون می تابد، نمی شن. پس اگه امکانات و بودجه ی کافی دارین، قسمتای نورگیر خونه رو زیاد کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   شاخصای مدیریت منابع انسانی چیه؟ 

نور حس وحال آدما رو تغییر می ده. نوره که حس راحتی و گرما رو منتقل می کنه یا بعضی وقتا باعث می شه حتی با وجود وسایل گرمایشی احساس سرما کنین. روش پخش نور، تعیین کننده ی میزان اهمیت اجسامه. نور در ایجاد محیطی که می خواید واسه مهمون تون جفت و جور کنین مؤثره.

نمیشه فناوری رو رد کرد

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشی

فناوری در کنار کاربرد سودمندش، ابتکاری مدرنه! نمایش و اجرا فناوری تنها نشونه علاقه شما به یک برند خاص نیس، بلکه وقاری داره که شاید به هیچ روش دیگری نمیشه بهش رسید.

اتاقای مدرن با کامپیوترها، کنسولای بازی و تلویزیونای تخت شون، اون قدر هوشمندانه به نظر می رسن که با طراحی سبک معاصرتان هم خوانی داشته باشن.

دیوارها رو هنرمندانه بیارایید

دکوراسیون نقش مهمی در جلوه ی اتاق نشیمن یا پذیرایی داره اما به شرطی که بدونین چه باید بکنین. می تونین دیوارها رو با کاغذدیواریای طرح دار، پوسترهایی در قابای پلاستیکی یا تابلوهای نقاشی و خطاطی به شکلی تزئین کنین که برآیندی از شخصیت تون باشه.

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشی

به جای تابلوهای نقاشی می تونین بخشی از دیوارها رو خودتون رنگ بزنین یا با پوششای جذاب بپوشونین. هنگام آراستن دیوارها فراموش نکنین که چیزی که انتخاب می کنین باید نشونه شخصیت تون باشه و واسه تون معنای خاصی داشته باشه.

بدون شومینه چیزی کمه

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشی

حتی اگه در ناحیه ای گرم زندگی می کنین، باید بدونین شومینه نه تنها در زیبایی فضا اثر داره، بلکه حس راحتی و آرامش رو به آدم منتقل می کنه. حتما نباید شومینه ای واقعی داشته باشین، نمای سوراخی در دیوار با آجرای آنتیک دورش هم همون نتیجه رو ایجاد می کنه.

هنرِ شما نشونه شخصیت شماس

کوتاه نیایید! این اتاق نشیمن شماس و شما تصمیم می گیرین چیجوری اونو بیارایید. دکوراسیون مدرن فرصت خوبی واسه انتخابای هنری مثل تابلوهای ذهنی یا پوسترهای پویا جفت و جور می کنه.

اصل مهم گوناگونیه؛ می تونین در دامنه ی بزرگی از طرحای سرزنده تا تابلوهای تک رنگ و نقشای مینیمال دست به انتخاب بزنین. طرحا و رنگای موردعلاقه تون رو انتخاب کنین و اونا رو به شکلی اصولی بچینید.

یک نقطه تمرکز در فضای نشیمن در نظر بگیرین

در هر محیطی باید نقطه تمرکز مشخص باشه تا شما طبق اون جای عناصر دیگر رو مشخص کنین. چیزی که در نقطه تمرکز قرار میدید باید عنصری باشه که جلب توجه کنه و پیش از هر چیز دیگری تأثیرش رو بر مهمون بزاره.

پس هوشمندانه انتخاب کنین، میز غذاخوری منبت کاری شده، تلویزیون مدرن دهن باز کن یا آینه ای بزرگ گزینه های خوبی هستن. اما هیچی بهتر از یک اثر هنری باارزش (اگه بودجه اش رو دارین) نیس.

زینت آلات عادی و مدرن در طراحی دکوراسیون پذیرایی

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشی

گلدانی چشم نواز، شمعای عطرآگین یا ظرفای سفالی هیچ وقت از مد نمی افتند، با طراحی کمینه گرا موافق هستن. اونا رو در قسمتای مختلف اتاق، طوری که با وسایل و عناصر دیگر هماهنگ باشن، پخش کنین.

جذاب ترین اشیا معمولا توی چشم نیستن

اجرا همه این قوانین مؤثره؛ به شرطی که فضای موردنیازتان رو اشغال نکنه و مانع راحتی تون نشه. وسایل و اشیا به تعداد زیاد باعث تنگی فضا می شه، به آدم احساس خفگی می ده و راحتی و آسایش رو از محیط میگیره.

پس واسه طراحی بهینه، بهتره فضایی با پنجرهای زیاد داشته باشین. از نور خورشید استقبال کنین؛ طوری که به همه قسمتای اتاق بتابد. حالت خنثی دیوارها رو حفظ کنین و عناصر هوشمندانه رو به کار بگیرین. این جور فضا هوشمند و شکوهمند جلوه می کنه. کوچیک یا بزرگ فرقی نمی کنه، دکوراسیون پذیرایی و نشیمن باید به دسته ای باشه که راحت ترین و خوشایندترین محیط رو بسازه.

انتخاب تون طراحی مدرن باشه یا سنتی، هدف مشترکه؛ ایجاد فضایی که شایسته این باشه که بیشترین زمان رو در اون سپری کنین.

اگه به زیبایی و جذابیت منزل تون اهمیت میدید، شاید وقت زیادی رو هم صرف تمیزکاری و نظافت می کنین. دانستن نکاتی درباره برنامه ریزی کارای روزانه منزل، به شما کمک می کنه از وقت تون به شکل بهینه تری استفاده کنین.

طراحی دکوراسیون پذیرایی با پیشنهاد هایی ساده اما شیک  آموزشیدسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید