کودکان روح بسیار لطیف و حساسی دارن. پس آرامش و امنیت اونا به ویژه هنگام خواب از اهمیت زیادی برخورداره. دکوراسیون اتاق کودک بسیار مهمه چون کودکان دوست دارن در اتاقی بازی کنن که طبق موضوعات مورد علاقه اونا طراحی شده باشه. سعی کنین تا جایی که امکان داره رؤیای کودکان دلبندتان رو در اتاق شون مشخص کنین. از اونا بپرسید به چه چیزایی علاقه دارن و طبق اون وسایل مورد نیاز رو تهیه کنین. دکوراسیون اتاق کودک بسته به نوع زمینه اون ممکنه مقرون به صرفه یا گران تموم شه. این به شما بستگی داره که واسه این کار چقدر هزینه کنین. البته اگه کمی خلاقیت به خرج بدین و نکات ذکرشده در این مطلب رو رعایت کنین، می تونین با هزینه کم هم اتاق زیبایی طراحی کنین.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ۱۰ نکته ای که به شما ایده می ده  آموزشی
طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ۱۰ نکته ای که به شما ایده می ده  آموزشی

 

۱. از پردهای رنگ روشن استفاده کنین

رنگا می تونن حال وهوای ما رو تغییر بدن. پردهای رنگارنگ به اتاق شادی و روشنایی می بخشن. رنگ پرده رو طوری انتخاب کنین که با زمینه اتاق هماهنگ باشه. رنگای روشن می تونن اتاق رو روشن و تمیز نشون بدن. واسه کاهش نور شدید می تونین از والان و شید استفاده کنین. والان و شید رو از رنگای مکمل رنگ پرده، انتخاب کنین.

۲. واسه دکوراسیون اتاق کودک می تونین از اسباب بازیای خودش استفاده کنین

طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ۱۰ نکته ای که به شما ایده می ده  آموزشی

اسباب بازیای کودکان معمولا رنگارنگ هستن و شکلا و اندازه های مختلفی دارن. با استفاده از اسباب بازیای کودک به عنوان تزئینات اتاق، هم در هزینه و هم در فضای اتاق صرفه جویی می کنین. البته در نوع چیدن اونا باید کمی سلیقه به خرج بدین. اسباب بازیای بزرگ رو با قلاب آویزون کنین و اسباب بازیای کوچیک تر رو در قفسها بذارین.

۳. واسه دیوار از ترکیب رنگ و کاغذدیواری استفاده کنین

از رنگای روشن و خوشحال واسه دیوار استفاده کنین. بخشی از دیوارها رو با کاغذدیواری و پوستر تزئین کنین. می تونین از همون روش واسه تزئین کمدها هم استفاده کنین. به جای کاغذدیواری می تونین از نقاشی هم استفاده کنین. موضوع نقاشیا می تونه گل، اتومبیل مسابقه و هر چیزی باشه که کودک بهش علاقه داره.

۴. از پارچهای مناسب در اتاق کودک استفاده کنین

طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ۱۰ نکته ای که به شما ایده می ده  آموزشی

بهتره پارچهای مورد استفاده در اتاق خواب کودک مثل روتختی، ملافها و بالش با زمینه اتاق هماهنگ باشه. روکش صندلی راحتی و پردها هم بهتره با زمینه اتاق برابری داشته باشن.

۵. تزئین سقف رو هم مورد توجه بذارین

از وسایل تزئینی نورانی با زمینه تاریک در سقف استفاده کنین. می تونین از طرح ماه و ستاره استفاده کنین. اینطوری، کودک هنگام خواب از تماشای اونا لذت می بره و با آرامش می خوابد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   شتاب دهنده کار و کاسبی چیه و چه خدماتی به کسب و کارای نوپا ارائه می ده؟ 

۶. استفاده از وسایل آموزشی در دکوراسیون اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ۱۰ نکته ای که به شما ایده می ده  آموزشی

آموزش کودک یکی از مهم ترین کارهاییه که همیشه باید در مرکز توجه تون قرار بگیره. پس در طراحی اتاق، سعی نکنین فقط به جنبه تفننی و زیبایی اون اهمیت بدین. در کنار وسایل تزئینی، کتابا و اسباب بازیای آموزشی اش رو هم بذارین. با این کار، کودک هم آموزش می بینه و هم تفریح و سرگرمی داره.

۷. در تزئین اتاق از عکسای کودک استفاده کنین

عکسای مورد علاقه کودک تون رو روی دیوار یا هر جای مناسب دیگر نصب کنین. عکسایی رو که در تعطیلات، در مدرسه یا در روزهای خاصی از اون گرفتین به انتخاب خودش در اتاقش بذارین.

۸. فضاهای خلاقانه در اتاق بسازین

طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ۱۰ نکته ای که به شما ایده می ده  آموزشی

اتاق کودک باید فضاهایی داشته باشه که وسایلش رو در اونا بزاره. جاهای مختلفی از اتاق رو در نظر بگیرین و هر بخش رو به یکی از وسایلش (اسباب بازی، لباس، کتاب و نظایر اون) اختصاص بدین. این فضاها باید طوری انتخاب شن که در دسترس کودک باشن. بهش آموزش بدین پس از هر بار استفاده از وسایلش اونا رو به جای خود برگرداند. نحوه ی منظم وسایلش رو بهش یاد بدین.

۹. پوشش کف اتاق باید مناسب باشه

کودکان دوست دارن هنگام بازی روی زمین بخزند. بهتره کف اتاق رو فرش کنین که از پا، زانو، دست و بقیه قسمتای بدنش محافظت کنه. حتی می تونین به جای فرش، از تشکای لاستیکی مخصوص استفاده کنین.

۱۰. از چراغ خوابای قشنگ استفاده کنین

اتاق کودک در شب نباید بیشتر از حد تاریک باشه، پس بهتره از چراغ خواب استفاده کنین. چراغ خوابای متنوعی در طرحا و رنگای مختلف واسه کودکان هست. حتی می تونین از نوع ساده ی اون استفاده کنین و خودتون اونو تزئین کنین.

سخن آخر

درسته که دکوراسیون اتاق کودک از اهمیت زیادی برخورداره و می تونه تا حدودی واسه اون آرامش و شادی به ارمغان بیاره، اما چیزی که از همه چیز واسه یک کودک مهم تره، عشق و محبت شماس. یادتون باشه واسه موفقیت لازم نیس لذت زندگی کردن رو از یاد ببرین. حتی با وجود کار سخت و مشغله ی زیاد، باید بیشترین زمان ممکن رو به کودکان تون اختصاص بدین. اونا بیشتر از هر چیز به علاقه و توجه شما نیاز دارن.دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید