یکی از شخصی ترین قسمتای هر خونه، اتاق خوابای ساکنان خونه. بیشتر مردم زمانی به اتاق خود می رن که قصد استراحت داشته باشن. پس دکوراسیون اتاق خواب در برهم زدن یا ایجاد آرامش ما اثر بسیاری داره. واسه ایجاد تغییر جدید در فضای اتاق تون با این مقاله همراه باشین.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

 

اتاق خواب باید محلی دلپذیر و آروم واسه بازیابی انرژی و آرامش شما پس از گذراندن یک روز شلوغ باشه. جایی که بتونین استرسا رو دور کنین و با دریافت انرژی مناسب واسه روز بعد آماده شید. با کمک ایدهامون می تونین یک دکوراسیون اتاق خواب مناسب با تم خاص جفت و جور کنین که فضای قشنگ و شیکی هم داشته باشه؛ ایدهایی مثل استفاده از بافتنیای بزرگ در رنگای خنثی، تا روتختیای لوکس مخملی با رنگای نورانی جواهرنشان. راه های زیادی واسه تزئین اتاق خواب و ساخت یک جای خواب دنج هست. بعد از اون کافیه لباس خواب راحتی تون رو بپوشید و در محیط تازه غرق در حسای خوب و مثبت شید.

۱. از بافتنیای بزرگ واسه راحتی استفاده کنین

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

یک روانداز بافتنی با گره های بزرگ و در رنگای خنثی با سایهای پاستلی رنگ، دکوراسیون اتاق خواب شما رو کامل می کنه. این گزینه رو با تابلوهای خوب و رنگای ساده به همراه تکهایی از طبیعت مثل یک تکه چوب یا سنگ جالب ترکیب کنین. حالا اتاق خوابی دارین که پر از احساس راحتی و آرامشه. از پارچهای زخیم و پردهای سنگین که قدرت حفظ گرما رو دارن و با کاغذدیواری یا رنگ اتاق هماهنگ هستن، واسه ظاهری منظم و دور کردن سرما استفاده کنین. در ماه های سرد، به دنبال دسته گلای طبیعی باشین و اونا رو در گلدانای سرامیکی ساده بذارین. کف اتاق رو فراموش نکنین. قالیچهای بسیار نرم با نقش ونگار خوشحال و رنگارنگ در ترکیب با موکتایی با پرز بلند، حال وهوای اتاق رو عوض می کنه و به پاهایتان هم حس بهتری میده.

۲. یک طرح نفیس با رنگای جواهرنشان بچینید

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

دکوراسیون اتاق خواب خود رو به یک فضای مطلوب تبدیل کنین. اتاق خواب شما باید جایی باشه که شما از اون لذت ببرین. پس اونو با رنگا و بافتای وسوسه انگیز پر کنین. واسه قسمت تخت خواب، اسباب واثاثیهایی از جنس قابل لمس مثل مخمل و ابریشم تهیه کنین. رنگایی که با الهام از سنگای قیمتی مثل قرمز یاقوتی، سبز زمردی، یاقوت کبود و زرد هستن انتخاب کنین. تخت خواب باشکوه دو تکه (با پشتی بالایی) حالت کلی اتاق رو هماهنگ می کنه. این طرح رو با ملافهایی با رنگای سریع که با منگولهای آویزون باشکوه منظم شده، هماهنگ کنین. واسه هیجان بیشتر از اشیای دکوری نورانی استفاده کنین. از ترکیب رنگا و زمینه اتاق واسه داشتن جلوه ای پراکنده و شلوغ نترسین. در آخر می تونین وسایل فلزی رو به این ترکیب اضافه کنین.

۳. از رنگای ملایم و تابلوهای ساده استفاده کنین

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

دور خود رو پر از رنگای پاستلی کنین. حس این رنگا رو با سایه روشنای آرامش بخش، لایه هایی از لحاف راحت و یک فرش با طرح بهاره لطیف کنین. رنگای ساده پاستلی و بهارگونه، مجموعه رنگای خنثی و احساسی، تازگی و آسودگی رو به دکوراسیون اتاق خواب شما اضافه می کنن. واسه داشتن یک تم رنگی گول زننده، رنگای صورتی ملایم، ارغوانی روشن، آبی روشن و سبز نعنایی رو روی زمینه ای از خاکستری روشن ترکیب کنین. از چند کوسن نرم و پرزرق وبرق و رواندازهای پشمی استفاده کنین تا پس از یک روز طولانی حس دلپذیرتری به محل استراحت خود داشته باشین. از چندین منبع نور واسه ساخت محیطی صمیمی استفاده کنین. چراغای مطالعه واسه کتاب خوندن در تخت بسیار ایده آل هستن. می تونین شمعای کوچیکی در دور اتاق روشن کنین تا حسی عاشقانه و درخشش عالی رو تجربه کنین.

۴. دور تون رو پر از رنگای غلیظ و سرزنده کنین

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

با استفاده از وسایل طبیعی یک محیط دنج واسه خود بسازین. تابلوهای انگیزشی در کنار مبلمون با طراحی خاص واسه دکوراسیون اتاق خواب جسور و سرزنده مناسبه. از رنگای زمین و آسمان استفاده کنین. شکی نیس رنگای سبز و آبی بهترین ترکیب آرامش بخش رو ایجاد می کنن. این دکور رو با رنگای زرد و سفید سرزنده تر کنین. واسه فصل سرما، روتختی خود رو با لحاف بافتنی نرم یا تشک بالاپوش تغییر بدین. از چراغ واسه روشن کردن قسمتای مختلف استفاده کنین. واسه مطالعه در تخت، یک چراغ مطالعه رومیزی با طرحی خاص و ظریف مناسب هستش. با این وجود می تونین به دنبال آباژورهای طرح قدیمی واسه روشن کردن میز باشین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   طب سوزنی چیه و چه فوایدی واسه بدن داره؟ 

۵. به دنبال سادگی طرحای اسکاندیناوی باشین

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

یک فضای روستایی بسازین که گزینه عالی واسه خواب و استراحت باشه. در اینجور فضایی با استفاده از اسباب واثاثیه ساده با طرحای بکر و ساده ی روستایی و رواندازهای الیاف مصنوعی به اتاق خود جذابیت بیشتری بدین. به دنبال جعبهای قرمز، آبی و سفید جلوی زمینه چوبی قدیمی واسه ترکیبی موزون باشین. این دکوراسیون اتاق خواب برگرفته از فرهنگ شمال اروپاست و حالتی غیررسمی داره. این دکور واسه اتاق زیرشیروانی یا اتاق مهمون بسیار ایده آله. به دنبال تخت خوابی باشین که در زیر اون فضای انبار کردن وسایل اضافی رو داشته باشه.

۶. به دنبال فضای روستایی منحصربه فرد باشین

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

در این دکوراسیون اتاق خواب، از تخت چوبی کنده کاری شده به همراه منسوجات سنتی در رنگای مربوط به طرحای اسکاندیناوی (رنگایی مثل صورتی، کهربایی، آبی و سبز تیره) باشین. تابلوهای عادی مثل طرحای شطرنجی یا نقشای محلی در رنگای هماهنگ، حس صمیمیت و راحتی ایجاد می کنن. به دنبال استفاده از این طرحا در پرده، بافت و بالشت باشین تا واسه شبای سرد و طولانی زمستون یک گوشه دنج داشته باشین. پانلای سفید در شکل دادن جزئیات ساده دکوراسیون اتاق خواب مؤثر هستن. شما می تونین با صرفه جویی در هزینه و وقت خود، از کاغذدیواریایی با طرح چوب استفاده کنین.

۷. محیط خود رو پر از طرحای شلوغ و لوکس کنین

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

یک اتاق خواب شیک در هتل بهترین گزینه ممکن واسه استراحته. واسه فرار از واقعیت به طرف تدبیری بزرگسالانه میریم. این ایده تشکیل شده از اجزایی با رنگای خنثی گرم و تزئیناتی زیباست. در مرکز این طرح هوشمندانه استفاده از پارچهای عالی دیده میشه. در این طرح دکوراسیون اتاق خواب، تخت خواب بزرگ و سنگینه و قسمت بالای اون نمایی باشکوه و پر از جزئیات داره.

به دنبال بالشتا و رواندازهایی از جنس کتانی، نخی یا ساتن باشین. پاتختیا یک انتخاب شیک هستن که واسه نگهداری از وسایل اضافی گزینه مناسبی به نظر بین. آویز کردن پانلای مشبک بر دیوار بالای تخت حس گول زننده ای از قصر دورافتاده ای در مراکش رو تداعی می کنه. چشمان تون رو ببندید و تصور کنین پس از یک روز پرهیاهو، در مخفی بعضی وقتا آروم و باحالی قایم شدین. استفاده از پردهایی به رنگ کرمی، قهوه ای یا بیسکویتی با حاشیه دوزیای پرمایه به رنگ مشکی به این دکور هیجان بیشتری می ده. مبلمون چوبی سنگین تیره رنگ واسه این فضا مناسبه.

۸. یک دکور آرامش بخش بسازین

طراحی دکوراسیون اتاق خواب؛ چیجوری یک اتاق خواب دلپذیر داشته باشیم؟  آموزشی

واسه داشتن چشم اندازی نیروبخش، طرحای سیقلی و نرم رو با رنگ آبی ترکیب کنین. رنگای آبی تیره، با پارچهای روانداز سفید ملایم و چهارخانهای بسیار بزرگ یک ترکیب دل انگیز رو به وجود میارن. به دنبال مبلمانی ساده با طراحیای خاص باشین. با رواندازهای خز مصنوعی گرمای بیشتری به این دکور بدین. از توریای شفاف در پشت پرده ای که اتاق رو تاریک می کنه استفاده کنین تا بتونین در مواقع ضرورت، اتاق رو بدون خراب کردن حریم شخصی خود، روشن کنین.

هیچ حسی مثل مچاله شدن در تختی گرم و نرم پس از گذراندن یک روز کاری شلوغ در آخر شب نیس. با درنظر گرفتن سلیقه و امکانات خود، یکی از این ایده ها رو در اتاق خواب تون اجرا کنین. فرق فضا و حس اتاق نسبت به قبل چیجوریه؟دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید