ایتالیا مطمئنا یکی از زیباترین مقصدهای گردشگری جهانه. شهرهای ایتالیا با تاریخی هزارساله و پر از زیباییای طبیعی و هنری بخش بزرگی از میراث فرهنگی جهان رو در خود جای دادن و با خطوط قطار به همدیگه وصل شدن.

امروز می خواهیم شما رو با شهرهای دیدنی ایتالیا و مختصری از جاذبه های گردشگری اونا آشنا کنیم و تصاویری از این شهرهای قشنگ رو با شما به اشتراک بذاریم. با «چه جوری» همراه باشین.

 

۱. رم

در وصف پایتخت ایتالیا باید گفت که «رم» با انبوهی از آثار باستانی، کلیساهای قرون وسطا، آب نماهای قشنگ، موزها و کاخای دوره رنسانس تاریخ رو در دل خود جای داده. رم مدرن، شهریه زنده و پرهیاهو؛ رستورانای فوق العاده ای داره و زندگی شبونه در اون جاریه.

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی

اگه به رم سفر کردین دستِ کم سه روز در این شهر تاریخی اقامت کنین و سری هم به «واتیکان»، کوچکترین کشور جهان بزنین که در دل شهر رم محدود شده و از دیدن میدون بیضی شکل «سن پیتر» و ستونای بزرگ و فوارهای اون لذت ببرین.

۲. ونیز

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی

ونیز (به ایتالیایی Venezia) شهریه در شمال شرقی ایتالیا و از دید تاریخی پلی بین شرق و غرب این کشور بوده. این شهر قشنگ و منحصربه فرد روی آب ساخته شده و در میونه ی یک تالاب قرار گرفته. ونیز از زیباترین و عاشقونه ترین شهرهای ایتالیا و محبوب ترینِ اونا واسه گردشگرانه. «میدون سن مارکو» و «کلیسای کامل سنت مارک» در مرکز شهر ونیز قرار دارن. این شهر موزها، کاخا و کلیساهای بسیاری داره که باید از اونا بازدید کنین. جدا از اینکه بازدید از اماکن تاریخی و موزها، گشت وگذار و قایق سواری در کانالای آبی ونیز هم لذت بخش هستش.

۳. فلورانس

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی

فلورانس (به ایتالیایی Firenze) یکی از مهم ترین خاستگاهای معماری و هنر رنسانسی ایتالیا و مرکز ناحیه توسکانیه.

«کلیسای کامل دومو» و «صومعه ی باپتیستری» از جاذبه های گردشگری فلورانس هستن. چندین موزه ی فوق العاده و نقاشیا و مجسمه های معروفی در فلورانس قرار دارن که مثل ی اونا میشه «مجسمه داوود» میکل آنژ رو نام برد. از دیگر جاذبه های گردشگری فلورانس قصرها و باغای «خاندان مدیچی »هاست که سه قرن بر فلورانس حکومت کردن.

۴. میلان

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی
کلیسای کامل دومو

میلان (به ایتالیایی Milano) یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپاست. میلان رو با مغازه های شیک و مد روز، گالریا، رستورانا و بالاتر بودن سرعت زندگی در اون نسبت به بیشتر شهرهای ایتالیا می شناسن.

میلان میراثی غنی از فرهنگ و هنر داره. «کلیسای کامل دومو» با نمای زیبای مرمرینش یکی از بناهای باشکوه میلانه. نقاشی «شام آخر» داوینچی در بالا فهرست جاذبه های میلان قرار داره و «لا اسکالا»ی میلان از معروف ترین سالنای اپرای دنیاست.

۵. ناپل

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی

ناپل (به ایتالیایی Napoli) یکی از پرتکاپوترین شهرهای ایتالیاست. این شهر در ساحل جنوبی رم قرار داره و مهم ترین شهر در جنوب ایتالیاست. ناپل اخیرا بازسازی شده ولی بازم بافت قدیمی خود رو حفظ کرده. این شهر گنجینهای تاریخی و هنری بسیاری رو در خود جای داده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   شرایط داشتن حق حضانت بچه چیجوریه؟ 

۶. ورونا

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی
ورونا، میدون delle Erbe

شهر ورونا رو با دو چیز می شناسن؛ اول داستان عاشقانه ی «رومئو و ژولیت» و پس از اون با تماشاخانه ی ورونا (Arena di Verona) که سومین تماشاخانه ی بزرگ ایتالیا و محل برگزاری اجراهای مهم اپراست.

ورونا یک مرکز قرون وسطاییه که بناهای رومی و یه سری از قلعها در اون دیده میشه. اگه برنامه سفر با قطار به شمال ایتالیا رو داشته باشین ورونا، چهارمین شهر پربازدید ایتالیا می تونه یکی از مقاصد سفرتون باشه.

۷. تورین

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی
مول آنتونلیانا نماد اصلی شهر تورینه که نام خود رو از نام سازنده اش، الساندرو آنتونلی گرفته.

تورین (به ایتالیایی Torino) شهری در شمال غربی ایتالیا و مرکز استان «پیه مونته» است. این شهر یک مرکز بزرگ فرهنگیه که موزهای فوق العاده، مغازه های شیک و قشنگ و رستورانای خوبی داره.

نمونه های خوبی از معماری باروک، کاخای تاریخی، کافهای قدیمی، کارگاهای هنری و خیابونایی که با طاق پوشونده شدن در این شهر وجود دارن. اگه به تورین سفر کردین از شکلاتای خوشمزه و جور واجور اونم غافل نشید. (در آخرای قرن هجدهم، شکلات جامد واسه اولین بار در تورین تولید شد. پیش از اون شکلات فقط به شکل مایع درست می شد.)

۸. بولونیا

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی

بولونیا بزرگترین شهر منطقه «امیلیا رومانیا» در شمال ایتالیاست. این شهر رو به زیبایی، وفور نعمت، روش آشپزی مخصوص و تمایل سیاسی چپ اون می شناسن. خیابونای این شهر با طاق پنهون شدن و همین امر باعث شده این شهر جای خوبی واسه پیاده روی حتی در روزهای بارانی باشه.

بد نیس بدونین که قدیمی ترین دانشگاه اروپا؛ «دانشگاه بولونیا» هم در این شهر قرار داره. بولونیا با معماری قرون وسطایی، بناهای رواق دار و میدونای دلفریبش شما رو عاشق می کنن.

۹. جنوا

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی

جنوا در کرانه ی شمال غربی ایتالیا و بندر اصلی این کشوره. این شهر بندری در سال ۲۰۰۴ یکی از پایتختای فرهنگی اروپا اعلام شد. جنوا پس از سال ۲۰۰۴ با افزایش درآمد حاصل از صنعت توریسم، به مقصد گردشگری بهتری هم تبدیل شد.

از جاذبه های جنوا میشه آکواریوم شگفت انگیز و بندرگاه زیبای اونو نام برد. مرکز شهر جنوا با کلیساها، کاخا و موزهای بی شمارش بخش اعظمی از تاریخ قرون وسطای اروپا رو در دل خود جای داده.

۱۰. پروجا

شهرهای دیدنی ایتالیا و جاذبه های وسوسه انگیز اون  آموزشی

پروجا مرکز ناحیه اومبریاست. تاریخچه این شهر جهانی که با دیواره های دفاعی محدود شده به قرن نهم پیش از میلاد برمیگرده.

پروجا بر فزار تپه ای با مناظر فوق العاده قرار گرفته. از بالای این تپه میشه دره ای سرسبز، چندین بنای مهم تاریخی و میدون اصلی شهر رو دید. پروجا در تابستون میزبان معروف ترین جشنواره ی موسیقی جاز در جهانه. این شهر دو دانشگاه داره. اگه می خواید زبون ایتالیایی یاد بگیرین «دانشگاه خارجیان پروجا» بهترین جای واسه یادگیری این زبانه.دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید