وستان تازه ای پیدا کنین و دنیای بهتر و خوشایندتری بسازین؛ یعنی یک تیر و سه نشون!

شروع دوباره زندگی با ۲۱ پیشنهاد موثر - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

۵. دور و برتان رو با آدمای مثبت پُر کنین

شروع دوباره زندگی با ۲۱ پیشنهاد موثر - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

احتمال اینکه آدمای دور تون شما رو واسه وضعیت بد فعلی سرزنش کنن بسیار زیاده. حتما شنیدنش واسه تون تلخه، اما واقعیت اینه که آدمای دور تون ممکنه توان و نیروی شما رو بررسی ببرن. ممکنه روابط الان شما رو فرسوده کنن، اینطور نیس؟ اگه حتی جواب تون «شاید» هم باشه، بهترین کار اینه که اینجور روابطی رو قطع کنین.

  • بعضی وقتا لازمه رابطه و دوستی تون رو با آدمای سمی پایان بدین. طبیعیه که بعضی از دوستان مون پذیرای شرایط بد فعلی مون نباشن، پس سخت نگیرید و اگه کسی دور تون هست که رفت و اومد با اون لذتی واسه تون نداره، شاید وقت اون باشه که بیخیال اون شید.

۶. نقل جای کنین

البته گفتنش ساده تر از عملشه، اما اگه موقعیت و حال نامساعد الان تون تا حدود زیادی به مکانی که در اون هستین بستگی داره، مثلا بیکار هستین و هنوز شغل مناسبی پیدا نکردین یا دوستی واسه هم صحبتی ندارین، اگه از نظر مالی امکانش رو دارین، به جای دیگری نقل جای کنین. لازم نیس این جابه جایی، فاصله زیادی رو شامل شه، بلکه حتی یک تغییر در محل سکونت هم می تونه اثرات بسیار خوبی داشته باشه. راه بهتری واسه تازه کردن روح تون سراغ دارین که تموم حواس شش گانه تون رو تر و تازه کنه؟

  • با یک جابه جایی، خیلی زود همه چیز رو در مورد زندگی گذشته تون فراموش می کنین. دیگر مهم نیس زمانی چه بر شما گذشته. اگه خاطرات بدی که دارین، با محل سکونت فعلی تون گره خورده س، این پیشنهاد رو جدی بگیرین و محل سکونت تون رو عوض کنین. جایی برید که امتیازات خوبی رو که دارین، بتونین بازم حفظ کنین، مثلا دوستان یا شغل فعلی. بشینین و با خودتون فکر کنین و همه چیز رو مورد بررسی بذارین، ببینن این جابه جایی ارزش نتیجه ای رو که به دست میارید داره؟ البته، درست مثل اینه که وارد دنیای جدیدی شید!

روش چهارم: صبور و متعادل و پیگیر باشین

۱. نسبت به خودتون شکیبا باشین

شروع دوباره زندگی با ۲۱ پیشنهاد موثر - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

واقعا درسته! شروع یک زندگی جدید، یک شبه روی نمی ده، شاید چند سال طول بکشه. ممکنه پیشرفتا و تغییرات تون اونقدر کوچیک باشه که حتی متوجه هم نشید. فرض کنین هر روز چند گرم از وزن خود کم کنین، شاید متوجه نشید، اما روزی می رسه که می ببینن لباسای تون دیگر واسه تون بزرگ هستن.

  • وقتی کم کم، تغییرات رو حس کنین، متعجب و خوشحال میشید، انگار اون همه ناامیدی و سختی هیچوقت وجود نداشتهه. زمانی می رسه که از خواب بیدار میشید و می گین: «راستی؟ واقعا اون آدم ناامید و بی انگیزه من بودم؟ باور نمی کنم!» عجله نکنین، زمانش فرا خواهد رسید، همیشه همین طوره! همیشه پایان شب سیه، سپیده.
این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   طرح دعوا علیه وکیل در چه شرایطی امکان پذیره؟ - قسمت 2

۲. درزمان این مراحل تمرکزتان رو حفظ کنین

درست مثل این پیشنهاد که: «قبل از رسیدن به دست انداز، سرعت تون رو کم کنین.» زمانایی هستش که کنترل از دست تون خارج می شه و احساس می کنین در حال برگشتن به موقعیت قبلی تون هستین. نترسین، مگه بدتر از همون ناامیدی و بیحالی که در اون بودین هم هست؟! سعی کنین بازم تمرکزتان رو حفظ کنین و مثبت بمونین، این فراز و نشیبا طبیعی بوده و نمیشه از اونا فرار کرد.

  • شما حالا در رقابت و تکاپوی ایجاد یک تعادل اساسی بین زندگی قدیم و جدیدتون هستین و این خودش به اندازه کافی استرس برانگیزه. در راه تغییر و تغییر، پریشونیا و پریشونیایی هم هست، اما باید بدونین موقتی هستن و شما می تونین با تمرکز و حفظ تسلط، اونا رو بگذرونین.

۳. واسه خودتون ایجاد انگیزه و هیجان کنین

شروع دوباره زندگی با ۲۱ پیشنهاد موثر - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

شما هر روز در راه پیشرفت قرار دارین، یک راه خارق العاده! حالا وقت اینه که یک هیجان جدید پیدا کنین، چیزی که راضی تون کنه، به شما انگیزه بده و اون روزهای بد و اهریمنی رو از شما دور و دورتر کنه. چیزی هست که ذهن تون فورا بهش متمرکز شه؟ کار هیجان برانگیزی که شور زیادی واسه اون داشته باشین؟ وقت صرف کنین و خلاقیت تون رو به کار ببرین تا هدفی پیدا کنین؛ کارای شگفت انگیز و جالب!

شروع دوباره زندگی با ۲۱ پیشنهاد موثر - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

  • خوب بودن در انجام کاری واقعا ارزشمنده و خوب بودن در چیزی که واقعا از اون لذت می برین، از اونم ارزشمندتره. ایجاد شور و انگیزه، حالا هر چه که باشه، می تونه اثر شگرفی روی حسی بزاره که به خودتون دارین و به مهارتی می رسه که دیگر ناامیدی و افسردگی جایی در زندگی تون نداره.

۴. یک روال راضی کننده در پیش بگیرین

حالا که به تموم این ایده های تازه و هیجان انگیز رسیدین، باید اونا رو اثبات کنین و موندگاری ببخشین تا بخشی از زندگی روزمره تون شن. ممکنه هفته ها و ماه ها طول بکشه، اما در آخر، ایجاد تعادل در کار، زندگی اجتماعی، هیجانات و اوقات فراغت، همه و همه روی میدن و دلیلی وجود نداره که این اتفاق نیفتد.

  • خوشبختانه، این روال به شکل گرفتن خودش کمک می کنه! به محض اینکه اولویتا رو مشخص کنین؛ یعنی مراقب جسم و روح تون باشین، ایجاد این روال خوب شروع میشه.

منبع : wikihow.com