حت طلبی نباشید. پروژه هایی رو انتخاب کنین که شما رو به رقابت میکشن و وادارتان می کنن نوآوری و خلاقیت به خرج بدین. این کار شما رو هیجان زده و نسبت به کارتون امیدوار و دلگرم می کنه و باعث می شه شغل تون جذابیت بیشتری واسه تون پیدا کنه.

۲۵. ارتباطات مطمئن برقرار کنین

ایجاد رابطه یک مهارت ارزشمنده، ولی بیشترِ ما به این موضوع توجه زیادی نداریم. خواه این رابطه مربوط به ارسال چند ایمیل اضافه باشه، خواه کمک به مدیرتون واسه برنامه ریزیای کاری، درنهایت ارتباطات شک نداشته باشین به پیشرفت کاری و کنترل استرس شغلی شما کمک می کنن.

۲۶. از فرصتایی که در اختیار دارین، استفاده کنین

اگه به خاطر داشته باشین، در زمان مدرسه همیشه وقتی به گردشای علمی می رفتیم، آموختن مطالب درسی واسه مون جذاب تر می شد. پس اگه می تونین، بعضی وقتا از محل همیشگی کار خود خارج شید یا جلسات کاری رو در محیطای متفاوت تری برگزار کنین. این کار می تونه واسه تجدید روحیه، بالا رفتن راندمان کاری و لذت بردن از کار مفید باشه. حتی می تونین دفتر کار خود رو ترک کنین و زمانایی رو با همکاران و دیگر افرادی که در مورد ی کاری شما فعالیت دارن، بگذرونین یا در سخنرانیای مربوط به شغل تون شرکت کنین. این کار باعث می شه از روشای کاری اونا ایده هم بگیرین.

۲۷. درباره ایجاد یک برنامه کاری منعطف تر، با رئیس تون صحبت کنین

خوشحال بودن در محیط کار با ۳۳ نکته انگیزه بخش - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

هر روز صبح زود سرِکار می روید و دو ساعت تموم بیکار پشت میزتون می شینین تا فعالیتای عادی روزانه شروع شن؟ با رئیس خود صحبت کنین و با اون درباره داشتن یک برنامه ریزی کاری متفاوت و مفیدتر گفتگو کنین. مطمئن باشین هر کارفرمایی دوست داره کارمندش به جای بیکار بودن، در انجام بعضی کارا پیش قدم شه. می تونین بهش پیشنهاد کنین که یک روز در هفته کارا رو از منزل پیگیری کنین یا صبحا دو ساعت دیرتر سرِکار بیایید و بعدازظهرها دیرتر به خونه برید. کار کردن در ساعات اوج کاری، نه تنها شما رو کارمندی فعال نشون می ده بلکه به شما کمک می کنه خوشحال بودن در محیط کار رو هم تجربه کنین.

۲۸. از امتیازات کاری تون استفاده کنین

خیلی از شرکتا، سازمانا و کسب وکارها، معمولا فایدهایی مثل مسافرتای سالیانه یا بن استفاده از رستورانا و جایای تفریحی رو واسه کارمندان خود در نظر می گیرن. سعی کنین از این امتیازات هرساله استفاده کنین چون باعث می شن انرژی تون تجدید شه و با روحیه ی بهتری کارتون رو بکنین.

۲۹. به تعطیلات برید

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   شخصیت برند چیه و چه جایگاهی در کسب و کارا داره؟ - قسمت 2

دوستان عزیزم بهره بردن از تعطیلات و رفتن به سفر واقعا مهمه. تعطیلات نه تنها شما رو خوشحال تر نگه می داره و روحیه تون رو تقویت می کنه، بلکه واسه پیشرفت کاری و بالا رفتن راندمان شغلی شمام مهمه. تحقیقات نشون میدن ۵۷ درصد آمریکاییا از تعطیلات خود بهره نمی برند، بلکه یا خواب هستن یا بیشتر از خودشون کار می کِشند!

مقصدتان رو انتخاب و واسه رفتن به یک مسافرت مناسب و مقرون به صرفه برنامه ریزی کنین.

۳۰. واسه کار در سفر برنامه ریزی کنین

موقع مسافرت، اگه می تونین، کاراتون رو از راه دور و از راه اینترنت پیگیری کنین تا خیال تون راحت تر باشه و رابطه تون با کار به کلی قطع نشه. با این کار در جریان کارا قرار می گیرین و می تونین بیشتر از سفرتون لذت ببرین.

۳۱. یک کار یا یک پروژه کاری جانبی واسه خودتون دست وپا کنین

پرو ژهای جانبی به شما فرصت میدن علایق واقعی تون رو کشف کنین، چیزی که ممکنه در فضای کاری فرصت انجام یا پرداختن بهش رو نداشته باشین. این کار جانبی می تونه زمانی که شما دچار روزمرگی شدین یا کارتون اون هیجان لازم رو نداره و خسته کننده به نظر می رسه، شادی و حس بهتری در شما بسازه. حتی اگه این کار جانبی شما رو سر ذوق میاره، می تونین آخر هفته ها بهش بدین. پس بجنبید و چیزی رو که بهش علاقه دارین، پیدا کنین و هرچه زودتر به سراغش برید.

۳۲. خواسته ترفیع بدین

شاید حس می کنین کار زیادی انجام میدید اما درآمد کمی دارین. وقت اون رسیده که به فکر افزایش رتبه کاری باشین. درمورد خواسته افزایش حقوق و افزایش رتبه کاری خوب تحقیق کنین. حتما می تونین راهی واسه تغییر شرایط پیدا کنین و به رئیس تون ثابت کنین که شایسته ترفیع گرفتن هستین. با این کار رضایت شغلی بیشتری رو تجربه می کنین.

۳۳. به فکر شغل جدیدی باشین

دوستان عزیزم گرچه شرایط کار در کشور ما به دسته ای نیس که هرکی خیلی راحت بتونه شغل مطلوبی برابر با علایق شخصی اش واسه خود دست وپا کنه، اما کنار گذاشتن شغلی که دوستش ندارین، واسه سلامت ذهنی و روانی شما بسیار مهمه. اگه احساس می کنین کارتون واقعا عذاب آور و غیرقابل تحمله و با هیچ کدوم از راهکارهای ارائه شده نمی تونین خوشحال بودن در محیط کار رو تجربه کنین، شاید وقت اون رسیده که شغل فعلی تون رو کنار بذارین و به فکر پیدا کردن شغل دلخواه خود باشین.